fbpx

Oto Arıza Tespiti

Oto Arıza TespitiOtomobil teknolojisi ve sistemlerinde sürekli değişen ve gelişen teknolojik ilerlemeler, bilgisayar teşhis ve eğitim programımıza ayak uydurmamızı gerektiriyor.

Firmamız ve eğitimli personelimiz bu gelişmeleri yakından takip ederek sürdürebilir hizmet verir.

Arıza Tespitinde Yüksek Teknoloji

2. el araç ticaretinin bu alanına çok fazla zaman ve para harcadık, çünkü arızaların büyük bir kısmı artık düzeltmek için bir takım bilgisayar teşhisleri ve / veya programlamalar gerektiriyor.

Hizmet programımızın bir parçası olarak, muhtemel gelecekteki olası arızalardan uzak durmanıza yardımcı olmak için her zaman tam bir elektronik araç sağlık kontrolü yapıyoruz.

Araç alım-satımı üzerine güvenle alışveriş yapabilmeniz için en önemli unsurları tespit ediyor ve müşterilerimize detaylı bir rapor sunuyoruz. Bu sayede gönül rahatlığıyla aracınızı satın alabilmeniz sağlıyoruz.

Oto ekspertiz araç tespitinde neler yapar?

Diagnostik ve arıza tespiti: aracınızın beyni ve tüm elektronik aksamının kontrolünü yapar. Kontrolünü sağladığımız tüm unsurları maddeler halinde listeledik.

– Şanzıman beyni arıza tespiti ve kontrolleri
– Airbag beyni arıza tespiti ve kontrolleri
– Araç beyni parçalarının arıza tespiti ve kontrolleri
– Elektronik aksamlardaki arıza tespiti ve kontrolleri
– Tüm arıza tespitlerinin ve kontrollerinin yapılmasından sonra detaylı araç arızalarının raporlanması

Araç Beyni Nedir? (PCM)

Bir otomobil motorunun beyni: PCM (Powertrain Control Module)

Bir ECU veya modül olarak da bilinen bir güç aktarma organı kontrol modülü (PCM), birçok önemli fonksiyonu düzenleyen ve otomobilin çalışma şekli üzerinde doğrudan etkisi olan bir elektronik cihazdır. Çoğu araç üreticisi 1980’li yıllarda PCM’lere başlamış ve bilgisayar sistemi yıllar içinde standart haline gelmiştir.

Bu PCM, çok katmanlı bir devre kartı üzerinde tasarlanmış elektroniklerden oluşur. Motorun ateşlenmesi, yakıt enjeksiyonu ve emisyon sistemleri gibi birçok farklı otomobil sistemine sahip olduğu, ayrıca otomatik şanzımanın ve kilitlemenin çalışması nedeniyle genellikle bir motor kontrol sistemi olarak öne sürülen güçlü bir bilgisayardır sistemleri. Bilgisayarın iki farklı çalışma modu vardır – açık döngü ve kapalı döngü. Açık Çevrim önceden belirlenmiş bir programla çalışır ve motor soğukken kullanılır, kapalı döngü çeşitli sensörleri kullanarak çalışır.

Aktarma organı kontrol modülü (PCM) aracınızda birçok işlev gerçekleştirir. Bu sorunları çözmek için geliştirildi ve bu sorunları çözmek için geliştirildi. Öte yandan, uygun yakıt miktarını ölçen yakıt enjektörlerine bir komut gönderiyor. Tek kelimeyle, tüm sürüş yolculuğunuz sırasında, PCM otomobilin genel sağlık durumunu izlemek için yükseklikteki herhangi bir değişikliği otomatik olarak algılar ve telafi eder.

Burada belirli bir açıklama için fonksiyon ateşlemeli sürüş kontrollerinden birini alacağız. Ateşleme zamanlaması, bujilerin, motorun her silindiri içindeki yakıt hava karışımını tutuşturmak için sağladığı kıvılcımı desenidir. Bu model, motorun ne kadar hızlı çalıştığı dakika başına devir sayısı devri (RPM) gibi koşullara bağlı olarak daha hızlı veya daha yavaş döngüye ayarlanabilir. Modül ateşleme zamanlamasını RPM ile senkronize etmeye yardımcı olur.

PCM’yi küçük bir bilgisayar olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, genel dizüstü bilgisayarlardan veya masaüstlerinden ayıran bazı faktörler vardır. Birincisi, PCM aslında bir sistem-on-chip. Hesaplama sisteminin işlemci, bellek ve destekleyen çevre birimleri gibi tüm parçaları tek bir kük devre veya çip üzerine monte edilecek kadar küçük yapılır. İkincisi, PCM, farklı işlevleri amaçlayan çeşitli görevler gerçekleştirirken aynı işlev kümesini yinelemekle benzer bir iş yapar. Üçüncüsü, PCM gerçek zamanlı olarak çalışıyor, başarısızlığı bir otomobilin motorundaki birçok kritik sürecin sorumlusu olduğu için ciddi sorunlara neden olabilir.

Aktarma organı Kontrol Modülü (PCM), araca bağlı olarak farklı yerlerde bulunur. Bazı araçlarda güvenlik duvarına yakın olan motor bölmesinde bulunabilir. Diğerlerinde, aracın gösterge panelinde bulunabilir, diğer bileşenlerinin arkasında veya altında gömülebilir veya konsolun arkasında gizlenebilir veya klima kontrol sistemi olabilir. Ayrıca, bir koltuğun altında da bulunabilir. Bu durumda, koltuk PCM’den çıkarıldı.

İstanbul Garage Oto Ekspertiz

İstanbul / Sefaköy’de hizmet veren firmamız, daha çok müşteriye en iyi hizmet anlayışını sürdürmeyi hedeflemektedir. Aracınız yada almayı planladığınız otomobilin tüm ekspertiz hizmetlerini randevu alarak aynı gün içersinde yaptırmanız mümkündür. Eğitimli personeli, Avrupa standartlarında teknolojik makine ve cihazlarımızla beraber ihtiyaçlarınızı kusursuz hizmet anlayışıyla karşılar.

“Oto arıza tespiti fiyat bilgisi için oto ekspertiz fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.”

* Otomotiv marka bayileri, 2. el oto galeriler ve kurumlar için anlaşmalı fiyatlarımız farklıdır. Bizimle anlaşma yapmak ve fiyat almak için lütfen 0212 598 98 72 nolu telefon arayın ya da iletişim formu üzerinden bilgilerinizi bırakın. Ekspertiz satış temsilcilerimiz size özel fiyatlandırma yapmak için iletişime geçecekler.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..


    ACİL
    EKSPERTİZ
    FORMU