fbpx

Araç Süspansiyon Sistemi

Araç Süspansiyon TestiGünlük bir araç kullanıcısının, bazen profesyonel kullanıcıların bile deneme sürüşleriyle anlayamayacağı bir sistemdir araç süspansiyon sistemi.

Eğer satın almak istediğiniz aracın olası bir süspansiyon sisteminde bazı sorunların olduğunu düşünüyorsanı bunu görmezden gelmeyin. Bu konuda eğitimli personelimiz aracınızı titizlikle kontrol edecek ve dünyanın en iyi test departmanı olarak kabul edilen marka ile en ince ayrıntısına kadar gözden geçirecektir.

6 İşaret Arabanızın Süspansiyon Onarımına İhtiyacı Olduğunu Gösterir

Aracımızın süspansiyon sistemi (örn., Şok veya direkler), çoğunlukla kabul edilen bir şeydir. Bununla birlikte, yılda birkaç ton metal destekledikten sonra, şoklar aşınacak ve süspansiyon tamiri gerekli olacaktır. Bazı insanlar yanlışlıkla duraklamanın esasen yumuşak bir sürüşle sonuçlanacağından ve bu nedenle bu onarımların yağ değişiklikleri veya frenler gibi diğer bakım sorunları kadar önemli olmadığını düşünüyorlar. Bununla birlikte, kötü bir süspansiyonun bulunması, özellikle dururken veya döndürürken aracı kontrol etme kabiliyetinizi büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle, otomatik bakımın bu bölümünü görmezden gelmemek en iyisidir.

Askıya alma onarımının ne zaman başlaması gerektiğini nerden biliyorsun? Aracınız genellikle size söyleyecektir. İşte izlemesi gereken altı şey var.

Peki aracınızın süspansiyonuyla ilgili bir kuşkunuz varsa bunun nasıl anlayabilirsiniz? İşte size 6 neden:

1. Araba kabaca binerler.
Çoğu kişi, şoklarını veya strutlarını, yoldaki her darbeyi hissetmeye başladığında veya her çarpmanın araç gövdesine “sıçramasına” neden olduğunu söyleyebilir. Kaba bir sürüş, aracınızın süspansiyonunun çalışması gereken açık bir işarettir.

2. Dönüşler sırasında sürüklenme veya çekme
Başarısız bir süspansiyon sistemi ile, genellikle aracın dönerken “sürüklendiğini” veya “çektiğini” hissedersiniz. Bu temelde şoklar araç gövdesini bir dönüşün merkezkaç kuvveti karşısında dengeli tutmaz, dolayısıyla devrilme riskini arttırır. Dönerken bu hissi hissederseniz, arabayı servis için güvenilir bir oto tamirhanesine götürmenin zamanı geldi.

3. Dips veya “dururken burun dalışları”

Şoklar aşınca, frenleri sıkıca uyguladığınızda, araç gövdesinin burun-öne doğru ileri ve geri yuvarlandığını hissedersiniz. Bu, arabayı hızlı bir şekilde durdurma yeteneğinizi etkiler (kötü bir süspansiyon durma zamanını yüzde 20’ye kadar artırabilir).

4. Düzgün olmayan lastik izleri
Lastiklerine bir göz at. Lastiğin lastikleriniz üzerinde eşit olmayan bir şekilde aşınmış olduğunu fark ederseniz veya lekelenme lekeleri fark ederseniz, bu sıklıkla süspansiyonun arabayı eşit şekilde tutmadığının ve bu nedenle lastiklerin üzerinde eşit olmayan basınçların bulunduğu bir belirtidir.

5. Hasar görmüş, “yağlı” şoklar
Aracın altına bakabiliyorsanız, doğrudan şoklara veya desteklere bakın. Yağlı veya yağlı görünüyorsa, sıvı sızdırıyor ve bu nedenle düzgün çalışmıyor olma şansları var. Muhtemelen bu şokların yerini alması için zamanı geldi.

6. “Zıplama testi” ni deneyin.
Süspansiyonunuzun kötü gittiğinden şüpheleniyorsanız (belki de yukarıda belirttiğimiz semptomlardan biri veya birkaçı nedeniyle), bu basit testi deneyin. “Park” daki arabayla, aracınızın önüne tüm ağırlığını koyun, birkaç kez “sıçrama” yapın, ardından serbest bırakın. Aracın arka tarafında tekrar yapın. Araba serbest bırakıldıktan sonra 2-3 kez daha sallanmaya devam ederse, süspansiyon tükeniyor.

İstanbul, Sefaköy’deki uzman oto ekspertiz için eğitimli personelimize ve yüksek teknoloji cihazlarımıza güvenin. Mükemmel müşteri hizmetleri için sağlam bir üne sahip olan firmamız, uygun fiyatla oto ekspertiz hizmeti veriyoruz. Süspansiyon testi için ücretsiz fiyat teklifi alın.

İstanbul Garage Oto Ekspertiz

İstanbul / Sefaköy’de hizmet veren firmamız, daha çok müşteriye en iyi hizmet anlayışını sürdürmeyi hedeflemektedir. Aracınız yada almayı planladığınız otomobilin tüm ekspertiz hizmetlerini randevu alarak aynı gün içersinde yaptırmanız mümkündür. Eğitimli personeli, Avrupa standartlarında teknolojik makine ve cihazlarımızla beraber ihtiyaçlarınızı kusursuz hizmet anlayışıyla karşılar.

“Süspansiyon testi fiyat bilgisi için oto ekspertiz fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.”

* Otomotiv marka bayileri, 2. el oto galeriler ve kurumlar için anlaşmalı fiyatlarımız farklıdır. Bizimle anlaşma yapmak ve fiyat almak için lütfen 0212 598 98 72 nolu telefon arayın ya da iletişim formu üzerinden bilgilerinizi bırakın. Ekspertiz satış temsilcilerimiz size özel fiyatlandırma yapmak için iletişime geçecekler.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..


    ACİL
    EKSPERTİZ
    FORMU