fbpx

Alt ve Ön Mekanik Kontrol

Alt Kontrol TestiKullanılmış bir araba satın almayı düşünen çoğu alışveriş yapan kişi aynı adımları izler. Önce değerlendirmeleri okudular. Ardından, çevrimiçi bir araba buluyorlar.

Kısa bir test sürüşünden ve bazı görüşmelerden sonra, genellikle istedikleri araçla eve geri gidiyorlar. Ancak kullanılmış otomobil satışı yapan firma yada kişiler kağıtları imzalamadan önce mekanik bir incelemeyi düşünmeli mi? Kesinlikle düşünmelisiniz, ve nedenlerimizi aşağıda özetledik.

Gizli Sorunlar

Basit bir test sürüşü, bir otomobil için fikir edinmenin güzel bir yolu olmasına rağmen, sertifikalı bir tamircinin gerçek bir denetimi yerine geçmez. Düzinelerce sorun, hatta pahalı olanlar, bir test sürüşünde gizlenebilir ve daha sonraları keşfedilmeyebilir. Bu nedenle, kullanılmış bir otomobil üzerinde ekspertiz yaptırmanızı öneririz, ancak üreticinin garantili sahip olduğu sertifikalı araçlarda istisna oluşturmaya razı olabiliriz. Aksi takdirde, ekspertiz süreci hayati bir önem taşır; birçok alım-satım yapan kurum yada kişi, maliyet veya güçlük nedeniyle bunu önlemektedir. Ancak, ekspertiz düşündüğünüz gibi pahalı ya da çok zor değiller.

“İstanbul Garage Oto Ekspertiz olarak bir telefon kadar uzağınızdayız. Gün içinde ekspertiz yaptırmak üzere hemen randevu almak için 0212 598 98 72 nolu telefonu arayabilir yada iletişim sayfamızdan hemen bizlere bir mesaj bırakabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimiz size hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.”

Araç Değerini Belirler

Almak istediğiniz aracın maliyeti, alım-satım yapanların ekspertiz hizmeti almayı düşünmedikleri önemli bir nedendir. Sonuçta, kapsamlı bir inceleme 200 TL veya daha üzeri olabilir ve herhangi bir sorun bulunamazsa, birçok alışveriş yapan kişi bu parayı boşa harcadığını düşünebilir.

Ancak potansiyel dezavantajlar çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Ekspertiz yaptırmış birinden gelen yorumu size iletmek istedik: Son zamanlarda, fotoğraflarda harika görünen, bir arabanın tam ekspertizi için 250 TL ödedim. İstanbul Garage tam kapsamlı incelemesinden sonra bana geri dönerek, almak istediğim arabanın 4000 TL’den fazla motor masrafının olduğunu keşfettiklerini söylediler. Bu durumda, tabii ki arabayı almaktan vazgeçtim. Ekspertiz için ödediğim 250 TL elbette, parayı kaybettim, ancak ekspertizi yapmadan anlaşmayı tamamlasaydım çok fazla zararım olacağı kesinleşmişti.

Muayene Süreci: Büyük Değil Değil

Çoğu alım-satım yapan kişinin arabaları ekspertiz yaptırmasının bir başka nedeni, bunu yaptırmadıkların daki sıkıntıdan endişe etmesidir. Alacağınız ekspertiz hizmetini zaman kaybı olarak görmeyin. Bir işe yada okula gider-gelir gibi düşünebilirsiniz. Satın aldıktan sonra aracınızda hiç beklenmedik bir sorunla karşı karşıya kalırsanız; emin olun ki bu sizin daha fazla zamanınızı çalacaktır.

Bir çok alıcının farkında olmayan şey, pek çok mobil denetleme servisinin, satıcının bayiliğini veya evini de içeren herhangi bir yerden bir yere check out yapabilmesidir. Daha da iyisi, potansiyel alıcı satıcıyla denetim zamanlamasını koordine ediyorsa, alıcının ekspertiz için hazır bulunması gerekmez. Mobil bir ekspertiz, geleneksel bir tamirciden biraz daha pahalıya mal olmasına rağmen, alım-satım sürecinde önemli bir zaman kazandırır ve kimseye güçlük yaratmaz.

Tek sorun: Benzersiz bir lüks veya spor otomobil gibi özel bir araç düşünüyorsanız, bir uzman mekanikçinin ona bakmasını isteyebilirsiniz. Bu mekanik nadiren mobil, bu da arabayı onlara getirmeniz gerektiği anlamına geliyor. Ancak bir şey daha doğru değilse, özellikle yüksek onarım faturalarına sahip olabildikleri için, üst düzey spor otomobilleri ve lüks araçlar için bir ekspertiz daha da önemlidir.

Hiç Bir Muayene Mükemmel Değil

Hiçbir muayene hizmeti mükemmel olmadığını ve kullanılmış bir otomobil satın aldıktan sonra hala bazı sorunların ortaya çıkabileceğini unutmamak önemlidir. Fakat görüşümüze göre, eğitimli bir teknisyenden alacağınız ekspertiz ile bu sorunların riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Evet, bir inceleme kesinlikle biraz masrafa mal olacak ve hafif bir güçlük olabilir. Fakat sizi daha büyük bir güçlükten kurtarabilir ve gelecekte daha fazla para harcamanıza engel olur.

İstanbul Garage Oto Ekspertiz

İstanbul / Sefaköy’de hizmet veren firmamız, daha çok müşteriye en iyi hizmet anlayışını sürdürmeyi hedeflemektedir. Aracınız yada almayı planladığınız otomobilin tüm ekspertiz hizmetlerini randevu alarak aynı gün içersinde yaptırmanız mümkündür. Eğitimli personeli, Avrupa standartlarında teknolojik makine ve cihazlarımızla beraber ihtiyaçlarınızı kusursuz hizmet anlayışıyla karşılar.

“Alt kontrol testi fiyat bilgisi için oto ekspertiz fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.”

* Otomotiv marka bayileri, 2. el oto galeriler ve kurumlar için anlaşmalı fiyatlarımız farklıdır. Bizimle anlaşma yapmak ve fiyat almak için lütfen 0212 598 98 72 nolu telefon arayın ya da iletişim formu üzerinden bilgilerinizi bırakın. Ekspertiz satış temsilcilerimiz size özel fiyatlandırma yapmak için iletişime geçecekler.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?

Aşağıda ki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz..


    ACİL
    EKSPERTİZ
    FORMU